zavody_deti_podzim_2017_nahled

Podzimní závody dětí Kvasiny 2017

Kroužek mladých rybářů při MO ČRS Solnice

Dne 9.9.2017 zorganizovala místní organizace ČRS Solnice ve spolupráci s kulturní komisí obce Kvasiny již 3. ročník rybářských závodů pro dětí a mládež na Obecním rybníku v Kvasinách. Závody byly jako tradičně otevřené pro všechny děti do 15. let a to i bez nutnosti vlastnit Rybářský lístek.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 23 dětí. Závody proběhly za slunného a však větrného počasí. Možná právě silný vítr ovlivnil celkově menší počet ulovených ryb oproti předcházejícímu ročníku. Nejlepší lovci byli odměněni poháry, všichni účastníci obdrželi věcné ceny a občerstvení, které zajistila obec Kvasiny.

Závody byly zahájením činnosti rybářského kroužku v novém školním roce. Pro děti, které kroužek dosud nenavštěvují to byla dobrá příležitost si vyzkoušet opravdový lov ryb.

Kroužek mladých rybářů při MO ČRS Solnice je určen pro děti do 15-ti let. Děti se pravidelně scházejí každé pondělí v chatě u rybníka v Kvasinách. V zimě, po ukončení lovné sezóny pokračují ve své práci v rybářské klubovně v Solnici v Barvířské ulici. Hlavní náplní kroužku je jednak teoretická příprava, která se skládá hlavně z výkladu rybářského řádu, ochrany přírody a teorie lovu ryb a dále pak praktický rybolov na našem revíru – rybníku v zámeckém parku v Kvasinách. Kroužek, mimo jiné, poskytuje dětem základní rybářskou kvalifikaci, nezbytnou pro získání Rybářského lístku.

Je třeba zmínit, že kroužek je pro děti zdarma a na činnost kroužku pravidelně přispívá město Solnice a obec Kvasiny. Uvítáme každého nového člena a to i v průběhu školního roku. Více informací lze získat u vedoucího kroužku p. Michaličky te.731 921 802.

PS: další ročník závodů plánujeme na příští rok, předběžně v sobotu 8.9.2018

Milan Hrubý

Jednatel MO ČRS Solnice

 

Celý článek