Naše revíry

Zámecký rybník

Od roku 1969 byl naší organizací pronajat rybník v Černíkovickém parku (0,64ha). Na něm bylo provedeno mnoho úprav, včetně nového přítoku. V letech 1971 až 1973 se konstruoval rybník v zámeckém parku v Kvasinách (0,30ha). Na jeho břehu byla vystavěna rybářská chata (1972-1974). V dalších letech se členové organizace věnují zvelebování okolí rybníku. Jsou organizovány pravidelně rybářské závody jak pro dospělé členy tak pro mládež. V roce 1984 má organizace 61 členů.

 

 

Řeka Bělá

pramenící v Orlických horách protéká obcemi Deštná, Skuhrov nad Bělou, Kvasiny, Solnice, Černíkovice a v Častolovicích se vlévá do Divoké Orlice. Na toku hospodaří tři ryb. organizace. Horní úsek – MO Skuhrov nad Bělou (Bělá 3), střední – MO Solnice (Bělá 2) a dolní část toku (Bělá 1) až k soutoku patří MO Častolovice. Úseky Bělá 3 a Bělá 2 jsou našeho revíru (10 km – 7ha), je i chovný potok Dlouhá strouha.

Do řeky je pravidelně vysazován 1 až 2-letý pstruh potoční, dále lipan a jako doplňkové nepůvodní druhy struh duhový se sivenem americkým. Každoroční zarybnění řeky znamenají pro naší organizaci nemalé finanční náklady a desítky brigádnických hodin našich členů.