mladez_2015_nahled

Kroužek mladých rybářů při MO ČRS Solnice

Tak jako každý rok, v září zahájil svoji činnost kroužek mladých rybářů při MO ČRS Solnice. Mladí rybáři do 15-ti let se pravidelně scházejí každé pondělí v chatě u rybníka v Kvasinách. V zimě, po ukončení lovné sezóny pokračují ve své práci v klubovně v Solnici. Hlavní náplní kroužku je jednak teoretická příprava, která se skládá hlavně z výkladu rybářského řádu, ochrany přírody a teorie lovu ryb a dále pak praktický rybolov na našem revíru – rybníku v zámeckém parku v Kvasinách. Kroužek, mimo jiné, poskytuje dětem základní rybářskou kvalifikaci, nezbytnou pro získání Rybářského lístku.

V sobotu 26.9.2015 zorganizoval výbor MO ČRS Solnice a Kulturní komise obce Kvasiny rybářské závody pro děti a mládež na novém rybníku v Kvasinách (u cesty na Ještětice). Závodů se zúčastnilo celkem 21 dětí. Pro některé z dětí to byla první zkušenost s rybářským prutem. Přes větrné počasí nebyla nouze o úlovky. Největším úlovkem byl kapr s délkou přes 60cm. Celkovým vítězem se stal Ondra Bělka, ale uznání patří všem. Na závěr vydařeného dopoledne, všichni účastnici obdrželi drobné ceny a občerstvení.

Je třeba zmínit, že kroužek je pro děti zdarma a na činnost kroužku pravidelně přispívá město Solnice a obec Kvasiny. Uvítáme každého nového člena a to i v průběhu školního roku. Více informací lze získat u vedoucího kroužku p.Michaličky te.731 921 802.

 

 

Milan Hrubý

Jednatel MO ČRS Solnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*